Založ si blog

Klame Štefan Hríb o Čaputovej a Ficovi?

Tú otázku som si položil potom, ako som si vypočul rozhovor u Braňa Závodského so Štefanom Hríbom.

Hríb je žurnalista a jeho názory sú pomerne známe. V čom ale nastáva problém, je to, že niekedy pre svoje názory chceme preskladať aj obraz reality.

V našom prípade ide o to, že pán Hríb v rozhovore urobil pár vyjadrení, ktoré mi pripadajú trochu pochybné.

 

Na margo témy referenda a paní Čaputovej povedal Hríb:  … Keby som bol za pád vlády, tak vyhlásim referendum, aj keby som bol v pochybnostiach, či je to v súlade s ústavou …

Tento výrok nie je pravdivý a to ani trochu, prečo? Vec sa má tak, že prezidentka môže byť za to, aby vláda padla. Čo však určite nechce a snáď ani nikto iný, je to, aby sa vrátil tandem Fico a Pellegrini.

Reálne to hrozilo a táto hrozba trvá. Osobne si myslím, že práve táto hrozba motivovala jej konanie.

Dá sa to chápať a aj s tým súhlasiť, ale preboha nerobte z politika (prezidentky) niekoho, kto nemyslí v súvislostiach a nevníma realitu – nerobte z nej nevinnú holku od vedľa, ona je prefíkaná baba a je to dobre! Okrem toho je tu aj ideové pozadie, pani prezidentka vstúpila na výslnie vďaka Progresívnemu Slovensku a Igor Matovič je čokoľvek, len nie progresívny.

 

 

Aký je Fico právnik podľa Hríba?

A znovu ideme na to naše nešťastné referendum

„Asi to hovorí o tom, že Fico nie je až taký dobrý právnik, než za akého sa prezentuje“

Robko vedel, prečo to robí, tu nejde o to, aký je právnik, ale dobre si spočítal, že tým ťahom nemôže nič stratiť. Hocijaký výsledok by bol, vždy z toho vie vyťažiť kapitál a ľudia by mali pochopiť práve toto. Keby sme to referendum mali vyhlásené, sú dva pravdepodobné scenáre.

 

  1. a) referendum by zrušil ústavný súd aj tak, z čoho by Fico mohol byť ukrivdený a martýrov všetci milujú, najmä ak broja proti vláde, ktorá má problémy s riadením.

 

  1. b) referendum by nejakým spôsobom povalilo vládu a Smer by bol najsilnejšou stranou.

 

Túto logiku treba vysvetliť – že je to hlavne prepracovaný marketing, ktorý vedie Fico a že jemu na výsledku vôbec nezáleží. A nie mať takéto silácke výroky, ktoré nič nevysvetlia. Výrok, po ktorom sa cíti dotknutý každý, kto chcel, aby to referendum bolo, potom sa netreba čudovať, že sa k Ficovi vracajú voliči, keď na nich v podstate niekto nadáva. (Okrem iného)

Toto chce každý populista, aby vyzeral ako ten, kto háji ľud!

Skresľovať realitu nie je dobrý nápad nikdy, presne toto totiž ľudia ako Fico chcú, aby sme nevideli svet okolo seba taký, aký je.

 

 

V tomto prípade sa pán Hríb chytil na vlastnú udičku, myslel si, že chytil Fica, ale chytil sám seba.

Presne vďaka takýmto výrokom sú ľudia ako on označovaní za rôznych agentov Západu a neviem aké nezmysly. Lebo povedia stanovisko, ktoré je zjavne skreslené a tým budia dojem, že chcú niečo docieliť.

Že sú v tej konšpirácii. Neviem, čo chcel pán Hríb dosiahnuť presne takou komunikáciou, ale určite to bol opak toho, čo príde.

Docielil len to, že ľudia ako Fico vyzerajú ako tí prefíkaní a ostatní sú za tých, ktorí to nevedia prekuknúť alebo sa snažia niečo zakryť vrstvičkou prachu a osočovania.

Ak totiž začneme nasilu tlačiť nejakú myšlienku, väčšinou to má opačný efekt.

Je to asi ako keď partnerke hovoríte, ako veľmi ju milujete a preženiete to tak, že to neznie úprimne.

 

 

Pamätám si podobný príklad, kde viem, ako to skončilo.

Niektorí novinári sa snažili spojiť Kaliňáka a streľbu na auto, ktoré nechcelo zastaviť, následkom čoho zomrel člen posádky.

Aký dopad to malo? Každý policajt, s ktorým sa poznám, mal dojem že nie Kali, ale novinári sú tí zlí, že ich hania a zneužívajú ich na boj so Smerom. Cítili sa byť dotknutí a zneužití, okrem toho aj ohrození, lebo to, čo je tragická udalosť, sa prezentovalo pomaly ako veľký kriminálny prípad a presne preto podporovali Kaliho, lebo mali pocit, že sú spolu na jednej lodi.

SMER, Fico ani Kaliňák tu neboli tak dlho, lebo boli géniovia, snažili sa nerobiť zbytočné chyby a úspešne nechali druhých, aby im prihrávali voličov tým, ako sa snažili (z ospravedlniteľných dôvodov) voči nim bojovať

 

Zdroj: cca 22:30 je to o čom hovorím

S-300, V čom NATO a EU na Ukrajine zlyhalo

26.03.2022

Už dlhšiu dobu počúvame, či sa nezbavíme nášho šrotu tým, že ho pošleme na Ukrajinu, aby bol zošrotovaný za ruské náklady a podporili sme právo Ukrajiny brániť sa pred agresiou besného medveďa, ktorý ušiel z cirkusu Humberto. Problémy S-300 na Slovensku: Treba povedať, že S-300 v správnej konfigurácii (ktorú nemáme) je slovami najväčšieho experta z radu [...]

Putin zaútočil, a čo ďalej?

25.02.2022

Včera sme videli, ako Putinova armáda vtrhla na územie Ukrajiny, toho štátu, kde rovnako ako u nás po vražde Kuciaka, tak aj u nich po Majdane ľudia chceli zmenu a začať normálne žiť. Ruské tanky si to ženú na Kyjev, ale v ceste svojej rally narazili na nečakanú prekážku, narazili na ukrajinskú armádu. Čo Rusi chcú Ak sa pozrieme na mapu, tak Rusi útočia [...]

Ruský veľvyslanec v TA3

02.02.2022

Téma dňa bola vždy trochu čudná relácia, ktorá mala vždy trochu problém s vyváženosťou prípadne objektivitou. Pretože tá v nej vplyvom hostí nikdy úplne nebola. Každá spravodajská relácia má v zásade dve cesty, ktorými sa môže uberať. Tá prvá je – kladieme otázky a bavíme sa vecne a slušne o téme, keď niekto klame jedno z ktorého tábora, zasiahne [...]

Alexander Schallenberg

Schallenberg: Rakúsko neplánuje vstúpiť do NATO

16.05.2022 23:26

Rakúsky minister zahraničných vecí však zdôraznil, že to neznamená politickú neutralitu Rakúska.

SIS / Slovenská informačná služba /

SIS o organizovanej skupine: Nebudeme šíriť špekulácie

16.05.2022 22:07

Podobnú situáciu Slovensko zažilo aj minulý rok. Vtedy SIS signalizovala špičkám štátu, že sa niektoré vyšetrovania môžu manipulovať.

Výrobná hala / Požiar /

Vo výrobnej hale v Malackách došlo k výbuchu. Nikto by nemal byť zranený

16.05.2022 21:58

O explózii informovala polícia na sociálnej sieti.

Olaf Scholz

Scholz zatiaľ neplánuje ísť do Kyjeva. Odmieta sa pridať k ľuďom, ktorí sa na Ukrajinu chodia iba odfotiť

16.05.2022 21:45

Nemecký kancelár navštívi Kyjev iba v prípade, že bude potrebné rokovať o konkrétnych veciach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 85205x
Priemerná čítanosť článkov: 2938x

Autor blogu

Kategórie