Založ si blog

Klame Štefan Hríb o Čaputovej a Ficovi?

Tú otázku som si položil potom, ako som si vypočul rozhovor u Braňa Závodského so Štefanom Hríbom.

Hríb je žurnalista a jeho názory sú pomerne známe. V čom ale nastáva problém, je to, že niekedy pre svoje názory chceme preskladať aj obraz reality.

V našom prípade ide o to, že pán Hríb v rozhovore urobil pár vyjadrení, ktoré mi pripadajú trochu pochybné.

 

Na margo témy referenda a paní Čaputovej povedal Hríb:  … Keby som bol za pád vlády, tak vyhlásim referendum, aj keby som bol v pochybnostiach, či je to v súlade s ústavou …

Tento výrok nie je pravdivý a to ani trochu, prečo? Vec sa má tak, že prezidentka môže byť za to, aby vláda padla. Čo však určite nechce a snáď ani nikto iný, je to, aby sa vrátil tandem Fico a Pellegrini.

Reálne to hrozilo a táto hrozba trvá. Osobne si myslím, že práve táto hrozba motivovala jej konanie.

Dá sa to chápať a aj s tým súhlasiť, ale preboha nerobte z politika (prezidentky) niekoho, kto nemyslí v súvislostiach a nevníma realitu – nerobte z nej nevinnú holku od vedľa, ona je prefíkaná baba a je to dobre! Okrem toho je tu aj ideové pozadie, pani prezidentka vstúpila na výslnie vďaka Progresívnemu Slovensku a Igor Matovič je čokoľvek, len nie progresívny.

 

 

Aký je Fico právnik podľa Hríba?

A znovu ideme na to naše nešťastné referendum

„Asi to hovorí o tom, že Fico nie je až taký dobrý právnik, než za akého sa prezentuje“

Robko vedel, prečo to robí, tu nejde o to, aký je právnik, ale dobre si spočítal, že tým ťahom nemôže nič stratiť. Hocijaký výsledok by bol, vždy z toho vie vyťažiť kapitál a ľudia by mali pochopiť práve toto. Keby sme to referendum mali vyhlásené, sú dva pravdepodobné scenáre.

 

  1. a) referendum by zrušil ústavný súd aj tak, z čoho by Fico mohol byť ukrivdený a martýrov všetci milujú, najmä ak broja proti vláde, ktorá má problémy s riadením.

 

  1. b) referendum by nejakým spôsobom povalilo vládu a Smer by bol najsilnejšou stranou.

 

Túto logiku treba vysvetliť – že je to hlavne prepracovaný marketing, ktorý vedie Fico a že jemu na výsledku vôbec nezáleží. A nie mať takéto silácke výroky, ktoré nič nevysvetlia. Výrok, po ktorom sa cíti dotknutý každý, kto chcel, aby to referendum bolo, potom sa netreba čudovať, že sa k Ficovi vracajú voliči, keď na nich v podstate niekto nadáva. (Okrem iného)

Toto chce každý populista, aby vyzeral ako ten, kto háji ľud!

Skresľovať realitu nie je dobrý nápad nikdy, presne toto totiž ľudia ako Fico chcú, aby sme nevideli svet okolo seba taký, aký je.

 

 

V tomto prípade sa pán Hríb chytil na vlastnú udičku, myslel si, že chytil Fica, ale chytil sám seba.

Presne vďaka takýmto výrokom sú ľudia ako on označovaní za rôznych agentov Západu a neviem aké nezmysly. Lebo povedia stanovisko, ktoré je zjavne skreslené a tým budia dojem, že chcú niečo docieliť.

Že sú v tej konšpirácii. Neviem, čo chcel pán Hríb dosiahnuť presne takou komunikáciou, ale určite to bol opak toho, čo príde.

Docielil len to, že ľudia ako Fico vyzerajú ako tí prefíkaní a ostatní sú za tých, ktorí to nevedia prekuknúť alebo sa snažia niečo zakryť vrstvičkou prachu a osočovania.

Ak totiž začneme nasilu tlačiť nejakú myšlienku, väčšinou to má opačný efekt.

Je to asi ako keď partnerke hovoríte, ako veľmi ju milujete a preženiete to tak, že to neznie úprimne.

 

 

Pamätám si podobný príklad, kde viem, ako to skončilo.

Niektorí novinári sa snažili spojiť Kaliňáka a streľbu na auto, ktoré nechcelo zastaviť, následkom čoho zomrel člen posádky.

Aký dopad to malo? Každý policajt, s ktorým sa poznám, mal dojem že nie Kali, ale novinári sú tí zlí, že ich hania a zneužívajú ich na boj so Smerom. Cítili sa byť dotknutí a zneužití, okrem toho aj ohrození, lebo to, čo je tragická udalosť, sa prezentovalo pomaly ako veľký kriminálny prípad a presne preto podporovali Kaliho, lebo mali pocit, že sú spolu na jednej lodi.

SMER, Fico ani Kaliňák tu neboli tak dlho, lebo boli géniovia, snažili sa nerobiť zbytočné chyby a úspešne nechali druhých, aby im prihrávali voličov tým, ako sa snažili (z ospravedlniteľných dôvodov) voči nim bojovať

 

Zdroj: cca 22:30 je to o čom hovorím

Chmelárové fantasmagorie o zavedení cenzúry

07.11.2022

Edo Chmenik opäť raz preukázal svoju neznalosť práva. Edo sa síce pasuje do role odborníka na slobodu prejavu, ale vo svojich vyjadreniach o zavádzaní cenzúry v novele zákona o kyberbezpečnosti ukázal, že nepozná ani právo a ani nechápe čo je to cenzúra. Novela zákona o kyberbezpečnosti prináša možnosť štátnym orgánom blokovať web stránky, ktorých [...]

Keď politika vraždí gayov

15.10.2022

Pred pár dňami sme zažili scénu, ktorá by sa skôr hodila do nejakého amerického westernu. Mladý chlapík vošiel do baru, chvíľku posedí a vytasí zbraň s laserom Vypálil a na zem padnú nábojnice, vo vzduchu je cítiť pach smrti. Je štipľavý a preniká až do samého vnútra, človek ho hneď necíti, cíti ho až po chvíli, keď si uvedomí, čo sa deje okolo. Ale [...]

Čo povedal Putin?

02.10.2022

Predvčerom náš drahý gosudár, Vladimír Vladimírovič Putin, oznámil pripojenie ďalších území k veľkej Sovietskej ríši. Čo obsahoval jeho prejav a aké sú jeho posolstva, to si rozoberieme teraz. Po úvodných slovách o tom prečo si nás sem gosudár zvolal začal hovoriť o referendách ktoré prebehli na Ukrajine. Výsledok referenda je jasný (“však sú pod [...]

Milan Majerský, KDH, august 2020

Šéf KDH: Dzurindova Modrá koalícia? Neznámi ľudia a Miro Kollár nie sú nádejou na úspech

01.02.2023 09:00

Milan Majerský sa obáva, či Modrá koalícia expremiéra Mikuláša Dzurindu nie je len umelý projekt na spôsob OĽaNO, ktorý sa rýchlo rozpadne.

Petr Pavel

Pavel pre BBC: Ukrajina si zaslúži po vojne vstúpiť do NATO

01.02.2023 08:52

Ukrajinská armáda bude mať po vojne podľa novozvoleného českého prezidenta najväčšie bojové skúsenosti v Európe.

Milan Majerský, KDH

Boj proti Ficovi neznamená pomoc Slovensku, nebudeme nikomu robiť výťah, tvrdí šéf KDH Majerský

01.02.2023 06:05

Hoci kresťanskí demokrati zo slušnosti rokujú o možnom spájaní síl, už dnes odmietajú bližšiu spoluprácu s liberálnymi stranami a politikmi.

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev má od USA dostať zbraň, akú doteraz ešte nemal

01.02.2023 05:50, aktualizované: 08:52

V novom balíku vojenskej pomoci, ktoré Spojené štáty chystajú pre Ukrajinu, môžu byť zbrane, ktoré Kyjev žiada už niekoľko mesiacov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 103966x
Priemerná čítanosť článkov: 3150x

Autor blogu

Kategórie