Založ si blog

Fico Blaha Rusku sláva

V čase, keď celý svet sa obáva možnej agresie ruskej armády na Ukrajinu, si Smer SD na čele s Ficom a Ľubošom Blahom robí zhromaždenie „Proti vojne, proti zdražovaniu, za predčasné voľby“.

Ja chápem, že Robko potrebuje nabrať preferencie, chápem aj to, že na Slovensku je plno  ľudí, ktorým po xy rokoch v slovenskom školstve zostala v hlave len ikonická Slávy dcéra a so Sovietskym zväzom na večné časy.

 

V čom už vidím problém, je nie groteskné, ale demagogické vystúpenie Ľuboša Blahu.

Pre tých, ktorí nemajú žalúdok na pozeranie smeráckych pokecov, tu je krátke zhrnutie:

 

Celá fiesta sa začala priam zborovým spevom v duchu Vladimíra Mečiara, po pár minútach spevu naša skupinka vystúpila vpred a v domnení toho, že sú na módnej prehliadke, sa začali usmievať a mávať.

A potom sa začal písať náš príbeh. Dopredu prenikol sám veľký Che Ge Blaha a začal ukazovať prstom a mávať rukami, akoby bol Lenin a kričal: Slovák nikdy nepozdvihne zbraň proti Rusom, to nech si americká agentka zapíše za uši. Ja viem, že Ľuboš je ešte malý, ale predsa len časy, kedy sa pozeralo Totally spies, sú za nami a zostali v mojom detstve.

 

Začínam mať pocit, že Blaha si fakt obliekol červené pyžamo a začal sa správať, akoby žil vo svete spred roku 1989, keď sa bežne hovorilo o zahraničných agentoch. Lenže ono  to pokračovalo a náš geroj sa zmenil na roztlieskavačku z trápneho amerického sitkom a skandoval Nikdy proti Rusku (ani vtedy, keď bude útočiť na iné štáty), potom prišli tradičné pokecy o tom, že nás niekto ženie do vojny proti Rusku, že sem prídu jadrové zbrane, pričom zabúda, že SR podpísalo zmluvu o zákaze šírenia jadrových zbraní a že sem prídu yenkýs, ktorí tú už dávno sú pravidelne na cvičeniach a určite žerú a chlastajú v Lešti na bufete!

Zatiaľ je to len typická kotlebovsko Blahova rétorika, ale ono to zašlo ďalej …

 

Zase začal ukazovať prstom ako malý chlapec a hovoril, že tu slúžia americkí agenti, ako je Čaputová, tajtrlík Naď a vlastizradca Korčok.

Chápem niektoré fetiše, ako predstaviť si pani Zuzanu v úlohe sexi agentky – teda aspoň pre staršiu generáciu, ale Jarka ako agenta alebo Korčoka v úlohe Vasila Biľaka, to už je trochu pritvrdá vodka aj na rusofila.

 

Potom v duchu kotlebovských protestov kortešačky začali kričať hanba, hanba a Ľuboš s roztiahnutými rukami ako Ježiš pri kázni hovorí, že tajtrlík Naď dostal inštrukcie z USA, aby podpísal všetky veci, ktoré by the way súdruzi predpripravila ešte garnitúra veľkého Robka.

A potom zas nejaký kortešák kričal vyhnať ich, aspoň toto musím uznať kotlebovskí kortešáci zvykli kričať obesiť … v tomto prípade je SD trochu miernejšie ako Kotlebove holohlavé  totenkopfverbände.

 

Ľuboš sa zapotil a spomenul si, že je nekvalitný akademik a začal prekrúcať dejiny.

Kričal z plných pľúc: … my si pamätáme, kto nás oslobodil … my si pamätáme, že ruský národ si vytrpel najviac … odkážme do Moskvy … ďakujeme … zobrali nám slobodu a zaviedli očkovací fašizmus,  no a potom prišli tie slová o tom, čo všetko nám vraj zobrali a za tým slová o tom, že chcú čórnuť aj mier a slobodu. A potom skandovanie aľá Pil C my chceme mier.

 

K tomuto treba povedať, že síce Červená armáda – nie ruská armáda nás oslobodila (boli v nej všetky národnosti ZSSR) a oslobodila nás preto, aby nám sem potom mohli nainštalovať komunizmus.

Btw taká historická vsuvka vedľa v Poľsku červení oslobodili Varšavu – potom, čo sa opaľovali na tankoch a pozerali sa na to, ako nacisti vraždia poľský odboj.

O očkovacom fašizme hovoriť ani nebudem, to je taká kravina, ktorú svet nevidel, však to očkovanie do hája nie je ešte furt povinné!

 

Po tomto demagógovi prišiel kdesi zozadu mladý Kaliňák, ktorý mal také dáke čajové reči v duchu nadávania na všetkých politikov, ktorí nie sú zo Smeru. Nadával na Korčoka, že ani nekandidoval – rovnako ako Mirko Lajčák.

Taký mladý a taký demagóg a to ani nepíše politickú satiru ako JA, hmm, on sa nemôže vyhovoriť, že je skrachovaný umelec. Prešlo pár slabých rečníkov a potom prišiel Blanár a Fico sa začal hrať s balónikom v tvare vtáčika pri tom, ako Jurko kecal, ako nechce zmluvu s USA a kecá o strate zvrchovanosti.

Keď načíname toxickú rétoriku o zvrchovanosti, bolo by dobré pripomenúť, kto má zo SR na triku Lisabonskú zmluvu,  hmmm veľký Robko … ako ja som za prehlbovanie integrácie v EU, len treba povedať, že prvý a jediný skutočný obmedzovač tu je Robko.

 

No a po Jurim prišiel sám Fico a tu už sa končí každá sranda. Robko hovoril príbeh, ako mu na hrádzi nejaký pomätenec hovoril Pán Fico vezmite krompáče a lopaty a vyžeňte ich.   No tak toto je úroveň hodná Mariana Popletu a nie expremiéra, žiaľbohu toto ešte furt nie je jeho derniera.

 

No a potom sa Robko vracia k referendu tento raz o zmluve s USA.

Ospravedlňujem sa, ale Ficovi asi už šibe, lebo povedať všetky tieto a iné veci nemôže povedať normálny človek, ale iba populista alebo čistý šialenec.

 

Najšialenejšie bolo, keď chceli púšťať vtáčikovské balóniky a odkazovaval našej Zuzke, aby si vyzliekla americkú uniformu.

Robo, ty šmírak, od pozerania holých báb sú iné stránky a ty nevieš, že prezidentka má fotku akurát v slovenskej uniforme. Ale najväčší epik bolo to, ako mu ani tie balóny poriadne neleteli a potom opäť v duchu Vlada Mečiara začali všetci pajáci zo Smer SD už fakt zborovo spievať.

 

Celý normálny svet rozmýšľa, ako reagovať na to, čo sa dosť možno stane na Ukrajine, rozmýšľa o tom, ako vysvetliť Vladkovi, že preferencie mu to v ruských voľbách nutne nezvýši .

Opakovaný trik nefunguje vždy tak dobre, ako keď bol nový, a po Čečne, Gruzínsku a ďalších akciách je Putinov trik s odklonom pozornosti von zo štátu trochu chabý … akoby jeho ľuďom dochádzali nápady.

V čase, keď normálny politik, ktorý je za mier, rozmýšľa, ako urobiť zbierku na prípadnú pomoc obetiam, tak presne v tomto čase na Slovensku sa hráme, že sme malé deti a kričíme hlášky z rozprávok pre dospelých hladkáme vtáčikovské balóniky.

 

https://www.facebook.com/smersd/videos/491537842524877

Chmelárové fantasmagorie o zavedení cenzúry

07.11.2022

Edo Chmenik opäť raz preukázal svoju neznalosť práva. Edo sa síce pasuje do role odborníka na slobodu prejavu, ale vo svojich vyjadreniach o zavádzaní cenzúry v novele zákona o kyberbezpečnosti ukázal, že nepozná ani právo a ani nechápe čo je to cenzúra. Novela zákona o kyberbezpečnosti prináša možnosť štátnym orgánom blokovať web stránky, ktorých [...]

Keď politika vraždí gayov

15.10.2022

Pred pár dňami sme zažili scénu, ktorá by sa skôr hodila do nejakého amerického westernu. Mladý chlapík vošiel do baru, chvíľku posedí a vytasí zbraň s laserom Vypálil a na zem padnú nábojnice, vo vzduchu je cítiť pach smrti. Je štipľavý a preniká až do samého vnútra, človek ho hneď necíti, cíti ho až po chvíli, keď si uvedomí, čo sa deje okolo. Ale [...]

Čo povedal Putin?

02.10.2022

Predvčerom náš drahý gosudár, Vladimír Vladimírovič Putin, oznámil pripojenie ďalších území k veľkej Sovietskej ríši. Čo obsahoval jeho prejav a aké sú jeho posolstva, to si rozoberieme teraz. Po úvodných slovách o tom prečo si nás sem gosudár zvolal začal hovoriť o referendách ktoré prebehli na Ukrajine. Výsledok referenda je jasný (“však sú pod [...]

Milan Majerský, KDH, august 2020

Šéf KDH: Dzurindova Modrá koalícia? Neznámi ľudia a Miro Kollár nie sú nádejou na úspech

01.02.2023 09:00

Milan Majerský sa obáva, či Modrá koalícia expremiéra Mikuláša Dzurindu nie je len umelý projekt na spôsob OĽaNO, ktorý sa rýchlo rozpadne.

Petr Pavel

Pavel pre BBC: Ukrajina si zaslúži po vojne vstúpiť do NATO

01.02.2023 08:52

Ukrajinská armáda bude mať po vojne podľa novozvoleného českého prezidenta najväčšie bojové skúsenosti v Európe.

Milan Majerský, KDH

Boj proti Ficovi neznamená pomoc Slovensku, nebudeme nikomu robiť výťah, tvrdí šéf KDH Majerský

01.02.2023 06:05

Hoci kresťanskí demokrati zo slušnosti rokujú o možnom spájaní síl, už dnes odmietajú bližšiu spoluprácu s liberálnymi stranami a politikmi.

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev má od USA dostať zbraň, akú doteraz ešte nemal

01.02.2023 05:50, aktualizované: 08:52

V novom balíku vojenskej pomoci, ktoré Spojené štáty chystajú pre Ukrajinu, môžu byť zbrane, ktoré Kyjev žiada už niekoľko mesiacov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 103965x
Priemerná čítanosť článkov: 3150x

Autor blogu

Kategórie