Založ si blog

Čo povedal Putin?

Predvčerom náš drahý gosudár, Vladimír Vladimírovič Putin, oznámil pripojenie ďalších území k veľkej Sovietskej  ríši.

Čo obsahoval jeho prejav a aké sú jeho posolstva, to si rozoberieme teraz.

 

Po úvodných slovách o tom prečo si nás sem gosudár zvolal začal hovoriť o referendách ktoré prebehli na Ukrajine.

Výsledok referenda je jasný (“však sú pod našou kontrolou“), kus Ukrajiny chce isť do Ruska.

O áno, po referendách na vyľudnených, rozbombardovaných územiach kde ľudia myslia najskôr na politiku a až potom na chleba a vodu.

V poslednej dobe mám pocit, že tak ako Slovensko má svojho kapitána Danka, tak v Rusku majú podplukovníka KGB so skončeným právom ktorý tomu nerozumie rovnako, ako jeho slovenský kolega.

Možno preto, títo chlapci, tak neznášajú právny štát a ľudské práva.

Gosudár totiž hovoril o tom aké veľké právo majú obyvatelia týchto území právo na sebaurčenie.

Túto tému sme si rozobrali v samostatnom článku (1), takže verný čitateľ asi vie že Vlado trepe.

No a po tých frázach študenta, ktorého by z medzinárodného práva vyhodili už na chodbe, sa pán prezident rozhodol zahrať na Miňa Mazurka.

Dlhú chvíľu hovoril o tom kto všetko bojoval na území, ktoré dnes voláme Ukrajina, o tom ako tam stavali mestá a bojovali proti fašistom v druhej svetovej vojne.

A hlavne že to boli všetko Rusi s tisícročnou tradíciou – hmm to znie fakt ako Danko, ktorý hovorí o tisícročnom boji za samostatnosť hlavne, že väčšina sveta hovorí o tom, že národy v dnešnom chápaní vznikli až v 19-nástom storočí.

Potom hovoril o vojnových zločincoch, pardón hrdinoch veľkého Ruska, o hrdinoch, ktorý aktívne bojovali proti fašistickým rebelom na Ukrajine.

Áno, proti tým fašistickým rebelom, ktorý chceli žiť lepšie a na ich čele dnes stojí Žid.

 

Potom sa znovu vrátil do svojej mladosti, kedy začal trúchliť nad rozpadom nášho veľkého štátu, veľkého RUSKA s ostnatými drôtmi, ležiaceho na súostroví gulag, zahaleného do štipľavého dymu z vojenských továrni, továrni ktoré nevedeli poriadne urobiť ani osobný automobil pre bežného človeka. Ojj toto Rusko fakt všetkým chýba, najmä s Felixom Edmundovičom Deržinským.

Vlado opakovane ukázal že je trochu pomýlený, vraj Ukrajinci páchali genocídu na Rusoch, od roku 2014, ach Vlado, ale to ty tu vraždíš nevinných civilistov, to ty tu hovoríš o tom ako sú národné štáty zlé.

Ty vravíš, že všetky deti ZSSR sa majú vrátiť domov, za svojim tyranským tatkom (z KGB) a zbitou, znásilnenou a podojenou matkou Rusou. To ty hovoríš, že budú navždy občanmi Ruskej federácie.

Podľa Vladimíra má Kyjev rešpektovať, pochybnú, vôľu toho zvyšku obyvateľov, ktorých nevyhnal, alebo nezabil.

Vlado je prešibaný špión a vie, že akýsi západ diktuje svetu čo má robiť, ten západ kde Francúz vám na otázku v angličtine odpovie po francúzsky a ak by ju dostal po nemecky tak si dvakrát odpľuje.

Západ vraj bojuje proti tradičným hodnotám, hmm aj Vatikán je na západe, v USA sú niektoré štáty tak konzervatívne že kto nechodí do kostola nie je IN a na dôvažok, na západe je aj východné Slovensko. No a všetci vieme, že babky na východe chodia so šatkami na hlavách za, ktoré by sa nehanbil ani kalifát.

 

Podľa Putina sa vraj všetky štáty majú vzdávať svojej suverenity v prospech USA.

Hmm, no toto mi trochu vyvracia integrácia do EU a celá batéria politikov z Európy, ktorý protestovali proti vojne v Iraku (nie len populisti).

Vlado znovu hovoril o akomsi sľube, že NATO sa nebude rozširovať na západ, len tu je malý problém ak má Putin skutočne skončené práva a nie len akadémiu Felixa Edmundoviča Deržinského tak by mal vedieť, že existuje čosi také ako Viedenský dohovor o zmluvnom práve a sekretariát OSN u ktorého musí byť registrovaná každá zmluva, ktorá má byť preskúmateľná a teda fakticky nie gentlemansky záväzná oboma stranami.

Na margo toho ako  západ na čele s USA má rozhodovať o osude sveta a zotročovať ho…

No Vlado tu je malý problém, pokiaľ trváš na tomto že bola taká dohoda, tak potom rovnakým svetovým náckom ako je podľa teba USA je aj Rusko.

Takáto dohoda zakazuje, slobodným a samostatným, štátom rozhodnúť sa o tom kde je ich miesto na svete.

 

Putin tiež povedal, že západ hovorí, že sa riadi podľa neho nejakými pravidlami, ktoré sú imaginárne.

No väčší nezmysel sa nedá povedať, väčšina západných štátov kreuje svoju politiku v medzinárodných organizáciách, ktoré majú svoje formálne aj neformálne pravidlá a animozity.

Väčšina vzťahov je kodifikovaná v medzinárodných zmluvách, dohodách, dohovoroch a memorandách všetkého druhu.

No a po týchto slovách nám povedal najpodstatnejšiu vec: „rusko sa nebude riadiť týmito pravidlami.“ (cca15-násta minúta)

Rusko si obsadí každý štát, ktorého sa mu zachce.

 

„Bol to konkrétne západ ktorý narušil princíp územnej celistvosti a teraz na základe svojho vlastného rozhodnutia si vyberá kto si môže a nemôže určiť právo na seba určenie.“

No ja by som si položil kruciálnu otázku, prečo furt ten človek hovorí o západe, keď doteraz nevysvetlil čo to je, OSN, NATO, EU či USA? Ak sa pozriem na hoci ktorú z týchto organizácii tak každá funguje ináč, v každej sa striedajú ľudia a s nimi sa mení ich politika.

Napríklad za Obamu sa v Afganistane stavala infraštruktúra a chránila sa, prišiel Trump a väčšina z toho ľahla popolom lebo stratégia sa zmenila,  príkladov by mohlo byť neúrekom.

 

Rôznych nezmyslov, lží či poloprávd bolo v tomto prejave viac než som schopný napísať, v podstate by som musel zobrať takmer každú vetu a vysvetľovať prečo to tak nie je, prečo je to ináč.

Práve toto je jedným zo spôsobov ako klamať v politike.

Zbombardovať poslucháča toľkými klamstvami, že pravda sa stratí v nánose lží a keď to budem robiť dlho za chvíľu si nikto nespomenie ako to naozaj bolo!

O tom sú tie známe slová stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou.

 

 

Putinov Prejav

https://www.youtube.com/watch?v=LUGMKBFH0AQ&ab_channel=CNNPrimaNEWS

(1) https://sidorjak.blog.pravda.sk/2022/06/15/vychodna-ukrajina-nie-je-kosovo/

Chmelárové fantasmagorie o zavedení cenzúry

07.11.2022

Edo Chmenik opäť raz preukázal svoju neznalosť práva. Edo sa síce pasuje do role odborníka na slobodu prejavu, ale vo svojich vyjadreniach o zavádzaní cenzúry v novele zákona o kyberbezpečnosti ukázal, že nepozná ani právo a ani nechápe čo je to cenzúra. Novela zákona o kyberbezpečnosti prináša možnosť štátnym orgánom blokovať web stránky, ktorých [...]

Keď politika vraždí gayov

15.10.2022

Pred pár dňami sme zažili scénu, ktorá by sa skôr hodila do nejakého amerického westernu. Mladý chlapík vošiel do baru, chvíľku posedí a vytasí zbraň s laserom Vypálil a na zem padnú nábojnice, vo vzduchu je cítiť pach smrti. Je štipľavý a preniká až do samého vnútra, človek ho hneď necíti, cíti ho až po chvíli, keď si uvedomí, čo sa deje okolo. Ale [...]

Východná Ukrajina nie je Kosovo

15.06.2022

V poslednej dobe je neustále počuť rôzne tézy o tom, že východná Ukrajina je podobná na prípad Kosova a že to sú totožné veci. V prípade Kosova a Donbasu treba zo všetkého najskôr uviesť, že prípad Kosova sa dostal pred medzinárodný súdny dvor ICJ, ktorý v jeho prípade konštatoval známu vetu, že medzinárodné právo nekladie prekážky pre vyhlásenie [...]

Rusko, Ukrajina

ONLINE: Príď na Ukrajinu. Zelenskyj vyčíta Muskovi, že hovorí o tom, čo nevidí

01.12.2022 06:00

"Ak chcete pochopiť, čo tu Rusko urobilo, príďte na Ukrajinu a uvidíte to na vlastné oči," odkázal Zelenskyj Muskovi.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia Buča UARUS

Správa z Charkova: Keď zapnú prúd, bojím sa, že vyhoríme

01.12.2022 05:45

Pred desiatimi minútami nabehla elektrina, nemali sme ju šestnásť hodín. Hádajte, čo som urobila ako prvé?

30november2022 Vlada Podpis Lekari 4919703u

Lekári si presadili vyššie platy, Matovič ich naďalej urážal. Kríza ešte nie je úplne zažehnaná

30.11.2022 22:38

Hoci sa vláda dohodla s lekármi, potlesku sme sa nedočkali. Memorandum je síce podpísané, realita v nemocniciach ešte môže prekvapiť.

Maroš Žilinka

Ako vziať Žilinkovi paragraf 363? Po zmene volá prezidentka, aktivisti aj politici

30.11.2022 20:00

Okrem prezidentky, neziskových organizácií a množstva poslancov chce zmenu aj expremiér Igor Matovič. Generálneho prokurátora Maroša Žilinku obvinil, že nesleduje spravodlivosť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 102319x
Priemerná čítanosť článkov: 3101x

Autor blogu

Kategórie