Založ si blog

Keď politika vraždí gayov

Pred pár dňami sme zažili scénu, ktorá by sa skôr hodila do nejakého amerického westernu.

Mladý chlapík vošiel do baru, chvíľku posedí a vytasí zbraň s laserom

Vypálil  a na zem padnú nábojnice, vo vzduchu je cítiť pach smrti. Je štipľavý a preniká až do samého vnútra, človek ho hneď necíti, cíti ho až po chvíli, keď si uvedomí, čo sa deje okolo.

Ale už je neskoro a na zemi ležia dve nevládne telá mladých ľudí, ktorí sa previnili len tým, že boli iní, rovnako iní a niečím povedzme zvláštni, tak ako bol zvláštny, čudný aj páchateľ.

 

Nebudem nikomu kázať, aby akceptoval a mal rád „homo“ ľudí, len tu je taká otázka.

Prečo ich, tak zbytočne, neznášame?

 

Pamätám si, aké to bolo byť mladý a nasraný na svet. V mojom okolí bolo plno homofóbnych ľudí, zo začiatku mi to bolo jedno, potom som sa k nim na chvíľu pridal.

Mal som kopu problémov a v kecoch tých, čo organizovali pochody za rodinu, som videl niečo, čo mi akoby dávalo nádej, ale bola to len ilúzia toho, čo som potreboval.

Ako čas plynul, z mnohých hlúpostí, čo som mal ako mladý v hlave, som vytriezvel; jednou z nich bola práve homofóbia.

Jeden z častých argumentov, prečo sú v úvodzovkách teplí tí zlí, je to, že vraj je to nenormálne, priam choré.

 

No jednou z prvých myšlienok, pri ktorých sa začala lámať moja homofóbia, bolo práve to, že som sa zamyslel nad týmto argumentom.

Keď som ešte chodil na cirkevnú základnú školu, mali sme vo vedľajšej triede jedno divné, absolútne nezvládateľné decko, z ktorého si všetci  uťahovali.

Tento chlapec mal nejakú psychickú poruchu.

Jedného dňa, keď sme boli ráno pred začiatkom výučby v učebni pozliepaní z rôznych tried, než začne výučba, urobil nejakú somarinu a všetci sme sa z neho smiali.

Vtom nás zastavila naša farárka, ktorá na nás dávala aktuálne dozor, povedala čosi, čo som doteraz nezabudol.

„Prečo sa smejete, on sa tak narodil. V podstate sa narodil chorý, preto robí také veci, prečo sa z neho smejete, je to rovnaké, akoby mal chrípku, keby kašľal, tiež by ste sa smiali?“

Asi som netrafil presne tie isté slová, ale bolo to čosi také, teraz ako sa to vzťahuje na našu tému.

 

Netvrdím že každý musí prijať to že niekto je teplý za čosi normálne, ale ak je to podľa niekoho choroba (čo nie je) aplikujte prosím rovnakú kresťanskú lásku ako mala tá farárka v mojej spomienke.

Nikto si nevyberá, či sa narodí ako muž alebo žena a rovnako tak si nikto nevyberá, či sa narodí ako hetero alebo homo. Rovnako tak  to si nevybrali obete – že sa narodili iný.

Aj keď sa nám to nemusí páčiť a môžeme to mať za čosi divné, nie je to dôvod byť proti nim.

Pokladám za choré ak v tejto krajne bežne politici urážajú menšiny a ostro odsudzujem keď im šliapu po ľudských právach a vy by ste mali tiež!

Sami sa zamyslite, v koľkých menšinách by ste sa našli vy?!

Na to aby ste v nejakom výseku svojho života boli v  menšej skupine nemusíte byť nič extra, ako by sa vám páčilo keby vás hanobili za niečo čím nikomu neubližujete?

 

Väčšinou v tomto blogu píšem o témach, ktoré sa týkajú bezpečnosti, alebo sa dotýkajú medzinárodného diania, bolo by teda logické sa skôr venovať tomu, prečo niektorí ľudia ako príbuzný vraha môžu dostať zbroják.

A prečo dostal zbroják, keď sa nevie postarať, aby bola tá zbraň v trezore.

Prípadne či má / nemá byť laser zakázaný a iné veci, ako to či by nemalo byť jedno samostatné stredisko pre monitorovanie internetu – čosi ako NBAC.

Treba však povedať, že zbrane sú len prostriedky, zákony a predpisy o spôsobilosti budú vždy nejaké a podobne, ale túto vraždu zapríčinila zbytočná nenávisť, pred ktorou sme tu celé roky zatvárali oči alebo horšie, mnohí politici ju pravidelne zneužívali a rozdúchavali, aby odklonili našu pozornosť od svojich korupčných káuz.

 

Vyťahovať v tomto prípade politikou je totiž úplne namieste za koho kandidoval vrahov otec?

Za stranu Vlasť Štefana Harabina, kto tu operuje s konšpiráciami o tom ako zas nejaké voodoo temné sily chcú zneužiť túto udalosť pre svoje ciele – Fico, ten istý Fico ktorý konšpiroval pri vražde Kuciaka, ten istý Fico, ktorý bol naj viac rokov priemerom a mohol stokrát urobiť čokoľvek aby táto spoločnosť ďalej nehnedla.

A v konečnom dósledku kto sa tu zastával ako ich pomenoval „tvrdých kresťanov“ či iných extrémistov?

Takých tu bolo a je veľa!

 

Myslím, že by sa každý z nás mal zamyslieť nad tým, či mám k niekomu chovať zášť len preto, že sa mi nepáči, a či len preto, že sa mi nepáči, že je iný si zaslúži nadávky a osočovanie.

 

 

 

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/643675-fico-k-vrazde-na-zamockej-tak-ako-pri-kuciakovi-sa-uz-zneuziva-na-politicke-ciele/

https://www.topky.sk/cl/10/2396839/Desivy-moment-v-pripade-vraha-na-Zamockej–Je-synom-kandidata-za-Vlast–v-tomto-vyrastal-mlady-zabijak-

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/643690-desive-detaily-strelcovho-besnenia-bol-to-hate-crime-otec-braval-juraja-na-strelnicu/

Chmelárové fantasmagorie o zavedení cenzúry

07.11.2022

Edo Chmenik opäť raz preukázal svoju neznalosť práva. Edo sa síce pasuje do role odborníka na slobodu prejavu, ale vo svojich vyjadreniach o zavádzaní cenzúry v novele zákona o kyberbezpečnosti ukázal, že nepozná ani právo a ani nechápe čo je to cenzúra. Novela zákona o kyberbezpečnosti prináša možnosť štátnym orgánom blokovať web stránky, ktorých [...]

Čo povedal Putin?

02.10.2022

Predvčerom náš drahý gosudár, Vladimír Vladimírovič Putin, oznámil pripojenie ďalších území k veľkej Sovietskej ríši. Čo obsahoval jeho prejav a aké sú jeho posolstva, to si rozoberieme teraz. Po úvodných slovách o tom prečo si nás sem gosudár zvolal začal hovoriť o referendách ktoré prebehli na Ukrajine. Výsledok referenda je jasný (“však sú pod [...]

Východná Ukrajina nie je Kosovo

15.06.2022

V poslednej dobe je neustále počuť rôzne tézy o tom, že východná Ukrajina je podobná na prípad Kosova a že to sú totožné veci. V prípade Kosova a Donbasu treba zo všetkého najskôr uviesť, že prípad Kosova sa dostal pred medzinárodný súdny dvor ICJ, ktorý v jeho prípade konštatoval známu vetu, že medzinárodné právo nekladie prekážky pre vyhlásenie [...]

Milan Majerský, KDH, august 2020

Šéf KDH: Dzurindova Modrá koalícia? Neznámi ľudia a Miro Kollár nie sú nádejou na úspech

01.02.2023 09:00

Milan Majerský sa obáva, či Modrá koalícia expremiéra Mikuláša Dzurindu nie je len umelý projekt na spôsob OĽaNO, ktorý sa rýchlo rozpadne.

Petr Pavel

Pavel pre BBC: Ukrajina si zaslúži po vojne vstúpiť do NATO

01.02.2023 08:52

Ukrajinská armáda bude mať po vojne podľa novozvoleného českého prezidenta najväčšie bojové skúsenosti v Európe.

Milan Majerský, KDH

Boj proti Ficovi neznamená pomoc Slovensku, nebudeme nikomu robiť výťah, tvrdí šéf KDH Majerský

01.02.2023 06:05

Hoci kresťanskí demokrati zo slušnosti rokujú o možnom spájaní síl, už dnes odmietajú bližšiu spoluprácu s liberálnymi stranami a politikmi.

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev má od USA dostať zbraň, akú doteraz ešte nemal

01.02.2023 05:50, aktualizované: 08:52

V novom balíku vojenskej pomoci, ktoré Spojené štáty chystajú pre Ukrajinu, môžu byť zbrane, ktoré Kyjev žiada už niekoľko mesiacov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 103961x
Priemerná čítanosť článkov: 3150x

Autor blogu

Kategórie